KURUMSAL

Hakkımızda

Deckon Asma Tavan Sistemleri ’nin alt markalarından biri olan Deckostretch, marka ismini bünyesinde bulunduğu gruptan ve “stretch ceiling” (gergi tavan) uygulamalarından almıştır.

Avrupa’nın en büyük PVC membran üreticilerinden Alman Renolit ve Fransız Alkor Draka markalarının Türkiye distribütörü olan firma, Deckon’dan aldığı sektörel deneyim ve iş prensibi ile kısa zamanda gergi tavan sektöründe adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Deckostretch, farklı ihtiyaçlara alternatif çözümler sunmak amacıyla işbirliği yelpazesini genişleterek Fransız kumaş üreticisi Serge Ferrari, Clipso Wall & Ceiling Systems ve Ayna folyo film üreticisi Alluvial ile anlaşma sağlamış, ürün gamını geliştirmiştir. Firma, ülke genelindeki yaygın bayi ağı ile Türkiye’nin dört bir yanına aynı standartta hizmet sunmaktadır.

Yerli firmaların yanı sıra, başta çevre ülkeler olmak üzere birçok yabancı firmayla çözüm ortaklığı yürüten Deckostretch uluslararası projelerde yer almakta ve faaliyetlerini başarıyla yürütmektedir.

Kuruluşundan bugüne, dinamik yapılanması içinde sürekli olarak büyüyen DECKON, uygulamalarındaki kalite prensibi ile Türkiye’de pek çok projeyi başarı ile tamamlamıştır.

Deckon, 2008 yılında merkezi İstanbul olmak üzere Kayseri, Mersin ve İzmir bölgelerinde kurulmuş ve Rockwool bünyesinde bulunan Rockfon Asma Tavan Sistemlerinin distribütörlüğünü alarak faaliyetlerine başlamıştır.

Geçen zaman zarfında, Almanya’nın en büyük taşyünü panel üreticisi OWA, İsveç’li ahşap tavan ve duvar paneli üreticisi GUSTAFS akustik sıva üreticisi Alman SCHERFF, dünyanın en büyük taşıyıcı sistemleri üreticisi CHICAGO METALLIC ile alüminyum petek tavan sistemleri üreticisi CEIR’in de distribütörlüklerini alarak faaliyetlerine devam eden, DECKON; herbiri başlı başına marka haline gelen; Deckostretch, DeckoFix, Deckowood ve Deckon Premium markalarıyla faaliyet gösteren bir oluşumdur.